Primary School Honours

2018 - 2019

Boys Alan Fowles Trophy

Winners: Yardley Primary School

Runners-up: Mapledene Primary School

Girls Alan Fowles Trophy

Winners: Yardley Primary School

Runners-up: St Bernadette's Catholic Primary School

Boys 5-a-side Tournament

Winners: Lyndon Green Junior School

Runners-up: St Bernadette's Catholic Primary School

Girls 5-a-side Tournament

Winners: Lea Forest Primary Academy

Runners-up: St Bernadette's Catholic Primary School

Mike Scott Trophy

Winners: Yardley Primary School

Runners-up: Lyndon Green Junior School

Year 4/5 Tournament

Winners: Lyndon Green Junior School

Runners-up: Starbank School

2017 - 2018

Boys Alan Fowles Trophy

Winners: St Bernadette's Catholic Primary School

Runners-up: Starbank School

Girls Alan Fowles Trophy

Winners: Timberley Academy

Runners-up: The Oval

Boys 5-a-side Tournament

Winners: St Bernadette's Catholic Primary School

Runners-up: Yardley Primary School

Girls 5-a-side Tournament

Winners: Timberley Academy

Runners-up: Lyndon Green Junior School

Mike Scott Trophy

Winners: Elms Farm Primary School

Runners-up: St Bernadette's Catholic Primary School

Year 4/5 Tournament

Winners: Oasis Academy Blakenhale Junior

Runners-up: Yardley Primary School

2016 - 2017

Boys Alan Fowles Trophy

Winners: Yardley Primary School

Runners-up: Alston Primary School

Girls Alan Fowles Trophy

Winners: Timberley Academy

Runners-up: Oasis Academy Hobmoor

Boys 4-a-side Tournament

Winners: Timberley Academy

Runners-up: St Bernadette's Catholic Primary School

Girls 4-a-side Tournament

Winners: Timberley Academy

Runners-up: St Bernadette's Catholic Primary School

Mike Scott Trophy

Winners: Timberley Academy

Runners-up: Yardley Primary School

Year 4/5 Tournament

Winners: Yardley Primary School

Runners-up: Timberley Academy

2015 - 2016

Boys Alan Fowles Trophy

Winners: Lyndon Green Junior School

Runners-up: Mapledene Primary School

Girls Alan Fowles Trophy

Winners: Oasis Academy Hobmoor

Runners-up: Alston Primary School

Boys 4-a-side Tournament

Winners: Lyndon Green Junior School

Runners-up: St Bernadette's Catholic Primary School

Girls 4-a-side Tournament

Winners: Lyndon Green Junior School

Runners-up: Timberley Academy

Mike Scott Trophy

Winners: Lyndon Green Junior School

Runners-up: Timberley Academy

Year 4/5 Tournament

Winners: Lyndon Green Junior School

Runners-up: Yardley Primary School

2014 - 2015

Boys Alan Fowles Trophy

Winners: Timberley Academy

Runners-up: Audley Primary School

Girls Alan Fowles Trophy

Winners: Timberley Academy

Runners-up: Yardley Primary School

Boys 4-a-side Tournament

Winners: Timberley Academy

Runners-up: St Bernadette's Catholic Primary School

Girls 4-a-side Tournament

Winners: Lyndon Green Junior School

Runners-up: Timberley Academy

Mike Scott Trophy

Winners: Timberley Academy

Runners-up: Lyndon Green Junior School

Secondary School Honours

We are currently awaiting information regarding our most up to date list of secondary school competitions.